FORUM KOD CZASU  Strona Główna FORUM KOD CZASU
Dziwne, Nieznane,Niepokojące. Istnieje od 06.02 2006

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szmaragdowe Tablice
Autor Wiadomość
xami 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 19, 2008 11:14   Szmaragdowe Tablice

Wersja 1
(na podstawie tłumaczenia Isaaca Newtona)

1. Oto jest prawda bez kłamstwa, pewna i najprawdziwsza.
2. To co poniżej jest takie jak to co jest powyżej, a to, co powyżej, jest takie, jakie to co jest poniżej, by czynić cuda jedynej rzeczy.
3. A wszystkie rzeczy były i powstają z jednego, przez medytację tego jednego: więc wszystkie rzeczy narodziły się z tej jednej rzeczy.
4. Słońce jest jego ojcem, a księżyc matką, wiatr nosił go w łonie, a ziemia była jego żywicielką.
5. Ojciec całej doskonałości na całym świecie jest tutaj.
6. Jego moc jest zupełna, gdy zmieni się w ziemię.
7. Oddziel ziemię od ognia, to, co subtelne, od tego, co pospolite, z wielką uwagą.
8. Wstępuje z ziemi w niebiosa i znów zstępuje z niebios na ziemię, otrzymując moc wszystkich rzeczy wyższych i niższych.
9. Tym sposobem twoja będzie chwała całego świata, a ciemność ucieknie od ciebie.
10. Jego siła przewyższa każdą siłę, gdyż zwycięża wszystko, co subtelne, i przenika wszystko, co twarde.
11. W ten sposób został stworzony świat.
12. Z tego pochodzą godne podziwu rzeczy, środki do których są zawarte w tym.
13. Gdyż ja jestem Hermes Trismegistos, mający trzy części filozofii całego świata. To co rzekłem o operacji słońca jest dopełnione i zakończone.

Wersja 2
(na podstawie tłumaczeń Fulcanelliego i Isaaca Newtona)

1. To jest prawdą, całą prawdą, na pewno i bez kłamstwa:
2. To co jest na dole jest takie jak to co jest na górze; a to co jest na górze jest takie jak to co jest na dole. Poprzez to dokonują się wszelkie cuda.
3. I tak jak wszystkie rzeczy istnieją w Jednym i pochodzą od Jednego, które jest najwyższą Przyczyną, poprzez mediację Jednego, tak wszystkie rzeczy są zrodzone z Jednej Rzeczy przez adaptację.
4. Słońce jego ojcem, Księżyc matką;
5. Wiatr nosił go w swym łonie.
6. Ziemia jest jego żywicielką i strażnikiem.
7. Jest Ojcem wszystkich rzeczy, zawarta jest w nim wieczna Wola.
8. Jego siła, jego moc pozostają całe, kiedy przemienia się w ziemię.
9. Ziemia musi zostać oddzielona od ognia, subtelne od gęstego, delikatnie z nieustającą uwagą.
10. Powstaje z ziemi i wznosi się ku niebu i z powrotem schodzi na ziemię; gromadzi w sobie siłę wszelkich rzeczy wyższych i niższych.
11. Poprzez poznanie tej rzeczy cała wspaniałość świata stanie się twoja a wszelka niejasność odejdzie od ciebie.
12. Jest to moc ponad moce, siła posiadająca siłę wszelkiej mocy, gdyż przezwycięży każdą subtelną rzecz i przeniknie każdą litą rzecz.
13. W ten sposób został stworzony świat.
14. Z niej są zrodzone różnorodne cuda, do których osiągnięcia podano tu wskazania.
15. Z tego właśnie powodu nazywają mnie Hermes Trismegistos, gdyż posiadłem trzy części filozofii wszechświata.
16. To co nazwałem Słonecznym Dziełem jest teraz zakończone.

Wersja 3
(na podstawie licznych interpretacji tłumaczeń Fulcanelliego i Sir Isaaca Newtona, wg ArElendila)

Jest prawdą bez kłamstwa, pewnym i najbardziej prawdziwym, że
to, co jest na dole, jest równe temu, co jest na górze i że to, co jest na górze, jest równe temu, co jest na dole, aby spełnił się cud rzeczy.
I tak jak wszystkie rzeczy egzystują poprzez rozmyślanie jednostki i od jednostki pochodzą, tak wszystkie rzeczy rodzone są dzięki adaptacji przez tę jedną rzecz.
Słońce jest jej ojcem, a Księżyc jej matką.
Wiatr nosił go w swoim brzuchu, a
Ziemia jest jego żywicielką i strażnikiem. Ojciec wszelkiej doskonałości całego świata jest tutaj.
Jego siła lub moc jest pełna, gdy przemieniana jest w ziemię.
Powinieneś oddzielić ziemię od ognia, delikatność od niedelikatności, spokojnie i z dużą zręcznością.
Ona podnosi się z ziemi do nieba i opada znów na ziemię, i otrzymuje siłę wyższych, i niższych rzeczy. W ten sposób dosięgniesz całej wspaniałości świata.
I dlatego ucieknie od Ciebie ciemność. I to jest największą mocą wszelkich mocy. Ponieważ pokona wszystko słabe i przeniknie przez wszystko silne.
Tak został stworzony świat.
Powstaną z tego wspaniałe adaptacje, których środki są tutaj opisane. I w tym sensie nazywany jestem Hermesem Trismegistosem, ponieważ posiadam trzy części filozofii całego świata.
Tak kończy się to, co powiedziałem o działaniu Słońca.

Tekst łaciński Tabula Smaragdina

za wikipedia
http://pl.wikisource.org/wiki/Tabula_smaragdina

xami 
Użytkownik

Wysłany: Sro Lis 19, 2008 11:15   

Mirdad czy możesz wkleić wszystkie informacje jakie masz na ich temat?
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu