FORUM KOD CZASU  Strona Główna FORUM KOD CZASU
Dziwne, Nieznane,Niepokojące. Istnieje od 06.02 2006

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jakub
Nie Cze 15, 2008 14:10
Zagadki Cywilizacji
Autor Wiadomość
Cinkowski 

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 259
Skąd: Golina muminków
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 18:18   

Ciekawa teoria Janek z tymi językami.. :) a tak na marginesie to j.rosyjski byl jezykiem nauczanym w szkolach podstawowych do późnych tat 90.. i chyba jeszcze wiecej dzisiejszego spoleczenstwa lepiej zna rosyjski niz angielski.. a ta "wiekszosc" którą masz na mysli to nie zna nawet dobrze Ojczystego języka! i bez pomocy translatora nie zrobia nic!( czy to chinski angielski czy rosyjski) Każdy potrafi szydzić i wyśmiewać ;/ ale pamietaj ze w każdym kłamstwie jest ziarno prawdy:)
_________________
Wierzyć nie musisz, ale warto wiedzieć...
 
 
nexx 
Administrator


Wiek: 50
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 1676
Skąd: Londyn
Wysłany: Nie Cze 09, 2013 12:29   

Największy port Egiptu ukryty na dnie morza
Pod wodami Zatoki Abu Kir znajduje się egipski port zatopiony ponad tysiąc lat temu. Na dnie leżą niezliczone dzieła sztuki, wyroby ze złota i dziesiątki wraków.
Egipskiego portu, zwanego przez Greków Heraklejonem, przez setki lat nie udawało się odnaleźć. Wspominali o nim co prawda Herodot i Strabon, ale zachowały się też opowieści, że miasto mieli odwiedzić Herakles oraz Parys z Heleną Trojańską. Heraklejon wydawał się więc bardziej miejscem z legend niż rzeczywistym miastem. Tym bardziej, że nigdzie nie było żadnych śladów tego wielkiego portu, który miał znajdować się niedaleko Kanopos w zachodniej części Delty Nilu.

Wszystko zmieniło się w 2000 r. dzięki poszukiwaniom francuskich okrętów wojennych, które w 1798 r. zatopiła w Zatoce Abu Kir angielska flota Horatia Nelsona. Prowadził je Franck Goddio, słynny francuski archeolog podwodny. To wówczas badacze zauważyli liczne starożytne zabytki zalegające 6,5 km od współczesnej linii brzegowej.

http://odkrywcy.pl/kat,11...4sticaid=610bb5
_________________
Możemy się rozwijać, iść do przodu tylko wtedy, gdy poddajemy w wątpliwość a wręcz podważamy rzeczy które w danej chwili uważane są za oczywistą oczywistość.
 
 
Jakub 
Administrator


Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 16403
Skąd: Oława
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 05:41   

W górach na Syberii, a konkretnie chodzi o górę Shoria odkryto ruiny najprawdopodobniej megalitycznych budowli, pochodzących z bardzo zamierzchłych czasów. Byłyby to największe znane na Ziemi kamienne budowle. Pojedyncze bloki kamienne użyte do tej budowy przekraczają swoją wagą przedział 3000 do 4000 ton. Jednocześnie są one wiekiem najstarszymi znanymi jak dotąd budowlami megalitycznymi na Ziemi.
Największy znany megalityczny kompleks w Baalbek, jest tylko drobną miniaturką tego co odkryto w Rosji.

link: http://mysteriousuniverse...al-or-man-made/

link: http://www.sott.net/artic...ever-discovered_________________
Jakub

Wpierw będą cię ignorować , później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
 
 
 
muchomorek 


Wiek: 48
Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 1959
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 07:03   

Jakub napisał/a:
jest tylko drobną miniaturką tego co odkryto w Rosji.


Rzeczywiście - te kolosy robią wrażenie ! Ludziki wyglądają na ich tle jak... mróweczki :D

A i piosenka w drugim filmiku jest piękna :D
_________________

 
 
nexx 
Administrator


Wiek: 50
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 1676
Skąd: Londyn
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 01:56   

Starożytne zatopione miasto odkryte na dnie Morza Północnego

Wyprawa naukowa Uniwersytetu St. Andrews odkryła na dnie Morza Północnego struktury, które są pozostałością jakichś budowli. Według naukowców ślady musza pochodzić z okresu między 18 tysięcy a 5,5 tysiąca lat temu. To wtedy według nich teren między Szkocją a Danią powoli pochłaniała woda morska.Odkrycie od razu ochrzczono w mediach, jako "Brytyjską Atlantydę". Ślady kamiennych budowli na dnie odkryto przypadkiem podczas prac poszukiwawczych prowadzonych przez jedną z firm specjalizujących się w poszukiwaniu złóż ropy naftowej. Nie wiadomo czy odnaleziono ropę, ale na pewno odnaleziono coś wyjątkowego.Obszar między Szkocją a Danią był zamieszkały, przez co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, przedstawicieli cywilizacji, o której niewiele wiemy. Jak twierdza naukowcy było to wtedy prawdziwe serce Europy. Okres świetności zakończył kataklizm, według uczonych było to "niszczycielskie tsunami".

Od razu pojawia się pytanie skąd taki przybór wody kilkanaście tysięcy lat temu? Przecież nie było wtedy przemysłu, który mógłby powodować globalne ocieplenie? Według naukowców właśnie około 20 tysięcy lat temu miało miejsce maksimum zlodowacenia i potem dochodziło do redukcji obszaru pokrytego lodem, co w naturalny sposób prowadziło do wzrostu poziomu mórz.

W taki sposób nauka tłumaczy to, dlaczego osady te w tak krótkim geologicznie czasie znalazły się na dnie morza. W czasach dzisiejszych próbujemy odtwarzać sposób życia takich utraconych cywilizacji. Jednak sam fakt, że ludzie tysiącami żyli w miejscu gdzie dzisiaj znajduje się morze powoduje, że pojawia się bardzo zasadne pytanie o skalę i cykliczność zjawisk spotykających nasza Ziemię w perspektywie kilkunastu tysięcy lat..

http://innemedium.pl/wiad...orza-polnocnego

Źródło:
http://www.dailymail.co.u...l#ixzz1zmLglMWy
_________________
Możemy się rozwijać, iść do przodu tylko wtedy, gdy poddajemy w wątpliwość a wręcz podważamy rzeczy które w danej chwili uważane są za oczywistą oczywistość.
 
 
nexx 
Administrator


Wiek: 50
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 1676
Skąd: Londyn
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 12:52   

Trudno jest potwierdzić autentyczność ale zdjęcia są naprawdę ciekawe.


Zdjęcia NASA skradzione przez hakerahttps://www.youtube.com/watch?t=73&v=ZyVoFNKvlEk
_________________
Możemy się rozwijać, iść do przodu tylko wtedy, gdy poddajemy w wątpliwość a wręcz podważamy rzeczy które w danej chwili uważane są za oczywistą oczywistość.
 
 
Jakub 
Administrator


Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 16403
Skąd: Oława
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 18:58   

Sporo tych zdjęć jest i była ogólnie dostępna poza NASA. Myślę, że niepotrzebnie ktoś zadawał sobie trud aby przedstawić je jako wykradzione, wiele z nich i bez "wykradania" jest bardzo interesujących.
_________________
Jakub

Wpierw będą cię ignorować , później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
 
 
 
baria 
Administrator
baria

Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 5449
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 17:07   

Naukowcy zdołali odkryć bezprecedensowe szczegóły na temat zaginionej cywilizacji Mezoameryki. Szczegóły te były ignorowane i pomijane przez ponad 500 lat. Według naukowców Codeks Selden prezentuje wizerunki ludzi którzy chodzili z włóczniami i kijami, miejsca ze znakami hieroglificznymi na rzekach oraz kobiety z czerwonymi włosami.

Jego zawartość była zasłonięta przez warstwę tynku, który ostatecznie ujawnia tajemnice zaginionej cywilizacji, która wcześniej zamieszkiwała współczesny Meksyk. Odkrycia dokonano dzięki nowej technice, która pozwala zajrzeć pod warstwy tynku. Nowa technika pozwala naukowcom uzyskać nieznane szczegóły na temat wczesnego meksyku i cywilizacji zwanej Mixtec. Do tej pory, żadna inna technika nie pozwalała w nieinwazyjny sposób zajrzeć pod ukryte elementy.

Sam Kodek Salden jest pismem obrazowym i jednym z nielicznych artefaktów, które przetrwały podbój Meksyku i opowiadają o cywilizacji Mixtec.
Według artykułu opublikowanego w Science Direct naukowcy powiedzieli "Materiał, z którego zostały wykonane kodeksy Mixtec, jak dotąd uniemożliwiały wszelkie próby uzyskania wcześniejszych wersji w sposób nieinwazyjny."
Naukowcy twierdzą, że udało im się zobaczyć rysunki opowiadające o starożytnych rodowodach dynastii, która rządziła w regionie przed przybiciem Hiszpanów.
"Po czterech czy pięciu latach prób, dopiero teraz byliśmy w stanie zobaczyć bogactwo obrazów bez uszkodzenia innych elementów. Możemy potwierdzić, że Kodeks Selden jest rękopisem spisanym na używanym już wcześniej materiale" powiedział Ludo Snijders z Uniwersytetu Leiden "Co ciekawe jest to, że odkryliśmy, że nie pasuje do innych wczesnych rękopisów Mixtec. Odkrycie może być na tyle unikalne, że pozwoli na interpretację pozostałości archeologicznych z południowego Meksyku."
artykuł ilustrowany zdjęciami na http://paranormalzone.pl/...nej-cywilizacji
_________________
baria
 
 
nexx 
Administrator


Wiek: 50
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 1676
Skąd: Londyn
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 01:06   

Pozostałości starej Ziemi.


"Czy znamy Ziemię i jej mieszkańców ?! Takie sformułowanie jest tylko pozornie oczywisty. Nasza historia ziemska jest tak niezwykła, że na usta co chwilę się ciśnie słowo "niesamowite", "niezwykłe" i "szokujące" !

Zapraszam państwa do obejrzenia jednego z najlepszych i zarazem najpiękniejszych filmów, film składa się z czterech części, prezentujących tajemnice nieznanej działalności poprzednich-poprzedniej cywilizacji, którą ja nazywam cywilizacją NATURY. Natury, bo nie niszczyła ona środowiska naturalnego, żyła z naturą w zgodzie, znała jej tajemnice, kontaktowała się z nią i dzięki niej rozwijała wiele niezwykłych zdolności.
Ta lub te cywilizacje zostawiły/a wiele zagadkowych śladów swojej bytności na tej planecie. Jako Polacy i ziemianie tej epoki mamy możliwość zapoznać się z jej szczątkami, z ogromną ilością niezwykłych pozostałości, pozostałości które wskazują, na niezwykłą tajemnicę istnienia, tajemnice które posiadała poprzednia cywilizacja, wyrażają się one w ich znajomości otaczającej rzeczywistości. Rzeczywistości złożonej z wielu wymiarów.

Te niezwykłe i tajemnicze budowle, znaki i szczątki prastarej nauki są świadectwem, że poprzednia cywilizacja przenikała rzeczywistość bardziej niż nasz establiszment naukowy jest zdolny przyznać. Obecna cywilizacja cierpi na amnezję popotopową, która objawia się w wielu dziedzinach tzw. nauki. Ewolucjonizm zbiera szerokie żniwo w postaci wyparcia życia religijnego, duchowego, doświadczeń z pogranicza rzeczywistości, aż po zaprzeczenie o istnieniu Super Istoty Duchowej i osobowej, zdolnej do robienia rzeczy niemożliwych, do materializacji światów, stwarzania życia, oraz do uczuć wyższych, wreszcie nasza obecna cywilizacja wypiera istnienie wyższego świata duchowego, zwanego w naszej cywilizacji europejskiej Niebem.

Więcej na :
http://abelikain.blogspot...?view=timeslide
_________________
Możemy się rozwijać, iść do przodu tylko wtedy, gdy poddajemy w wątpliwość a wręcz podważamy rzeczy które w danej chwili uważane są za oczywistą oczywistość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group