Aparat sluchowy

Rozwój technologii sprawił, że rynek aparatów słuchowych na przestrzeni ostatnich lat znacznie się powiększył. Bardzo wiele osób korzysta na co dzień z aparatów słuchowych, jednak wiedza o sposobie ich funkcjonowania oraz pozytywnym wpływie na komfort życia znajduje się na niskim poziomie.

  1. Umiejętność dostosowania się do aktualnej sytuacji akustycznej 

Aparat słuchowy działa podobnie jak ludzkie ucho i wyłapuje wszystkie istotne dźwięki z otoczenia. Naturalna umiejętność aparatu słuchu pozwala ludziom na swobodną komunikację oraz komfort przebywania w miejscach, które wysyłają dużą ilość bodźców dźwiękowych. Narząd słuchu musi więc wybrać najistotniejsze dźwięki, a następnie przetworzyć informację i wysłać ją do mózgu. Takie przystosowanie zmysłu słuchu pozwala na prowadzenie rozmowy nawet w głośnym otoczeniu. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w aparatach słuchowych sprawiają, że urządzenia funkcjonują w taki sam sposób jak naturalny narząd słuchu, dzięki nawet trudne warunki akustyczne nie wywołają dyskomfortu.

  1. Z aparatu słuchowego powinny korzystać osoby, które posiadają nawet niewielki ubytek słuchu 

Aparat słuchowy dedykowany jest nie tylko osobom ze znacznym ubytkiem słuchu. Cyfrowe aparaty słuchowe kompleksowo dopasują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Te niewielkie urządzenia pozwolą wyeliminować uczucie zdezorientowania i zaniepokojenia.

  1. Dwa aparaty słuchowe okażą się idealnym rozwiązaniem nawet przy jednostronnym niedosłuchu

Początek formularza

Istotą działania aparatu słuchowego jest jak najlepsze odwzorowanie naturalnej pracy zmysłu słuchu. Człowiek do prawidłowego słyszenia potrzebuje dwojga uszu, dlatego zaleca się, aby nawet w przypadku jednostronnego niedosłuchu korzystać z dwóch aparatów słuchowych. Znacznie poprawi to umiejętność rozumienia mowy zwłaszcza w hałaśliwym środowisku.

  1. Zaawansowana rehabilitacja narządu słuchu z wykorzystaniem elektronicznych implantów ślimakowych 

Implanty ślimakowe są wszczepiane do organizmu pacjenta podczas operacji chirurgicznej. Pomagają one osobom cierpiącym na obustronną głuchotę i obustronny głęboki niedosłuch. Udana rehabilitacja pozwala na przywrócenie pracy zmysłu słuchu, który jakościowo będzie bardzo zbliżony do naturalnego wzorca. Sposób działania implantu ślimakowego polega na przekształcaniu dźwięku w specjalny sygnał elektryczny, który wysyłany jest bezpośrednio do nerwu słuchowego, dzięki czemu impuls omija uszkodzone obszary narządu słuchu. Zabieg wszczepienia implantów ślimakowych to szansa dla wielu osób, aby po raz pierwszy od lat usłyszeć głos najbliższych i czuć się komfortowo we wszystkich codziennych sytuacjach.

  1. Aparat słuchowy dopasowany indywidualnych potrzeb użytkownika

Nowoczesne aparaty słuchowe działają na bazie technologii dostosowanej do stylu życia ich posiadacza. Bez wątpienia każdy znajdzie aparat słuchowy dopasowany do rodzaju swojej codziennej aktywności. Aparat słuchowy nie spowoduje, że użytkownik będzie musiał zrezygnować z ulubionych zajęć oraz pasji. Warto przed zakupem urządzenia skonsultować się ze specjalistą, który, korzystając ze swojego doświadczenia i wiedzy, pomoże dobrać odpowiedni model.

Powyższe fakty o aparatach słuchowych pokazują, że te niewielkie urządzenia posiadają moc przemiany życia wielu osób, które borykają się z wadami słuchu. Jakość słuchu i swoboda komunikacji bezpośrednio przekładają się na poziom życia, dlatego warto wybrać dla siebie odpowiedni aparat słuchowy.

Różne twarze depresji. Czym jest depresja maskowana?

Previous article

Gry strategiczne na PC. Sprawdź, w co warto zagrać!

Next article

You may also like