wypadajace wlosy

Problem z wypadającymi włosami staje się coraz bardziej popularny i dotyka ogromnej rzeszy ludzi. Jest to wstydliwy temat, bowiem piękne i lśniące włosy są postrzegane przez wielu jako atrybut kobiecości czy męskości. Osoby skarżące się na stan swoich włosów krępują się tego, jak wyglądają i nie chcą mówić o swoim problemie. Borykają się z niskim poziomem własnej atrakcyjności. Wiele z tych osób przeszukuje internet, szukając złotego środka na swoje przykre dolegliwości. Inni natomiast radzą się lekarzy oraz farmaceutów, a także decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, które potrafią działać cuda.

Przyczyny wypadania włosów – gdzie leży źródło problemu?

Proces wypadania włosów jest jak najbardziej naturalny, ponieważ codziennie zdarza nam się gubić włosy. Istnieje jednak wiele przyczyn i czynników, które doprowadzają do ich nadmiernego wypadania lub łysienia. Na stan i kondycję naszych włosów bardzo wpływa codzienna rutyna związana z pielęgnacją. Używając słabych jakościowo produktów czy poddając włosy działaniu wysokiej temperatury, osłabiamy je, co może wzmagać ich wypadanie. Oczywiście do przyczyn zaliczamy również problemy zdrowotne, hormonalne czy silny i długotrwały stres.

Co pomoże w walce z wypadającymi włosami?

Sposobów na walkę z wypadającymi włosami jest bardzo wiele. Nie wszystkie wymagają od nas dużego poświęcenia. Na początek warto zacząć suplementować witaminy z grupy B odpowiedzialne za ogólną kondycję i wygląd naszych włosów. Oprócz tego na rynku istnieje wiele preparatów hamujących wypadanie włosów, jednak należy je starannie dobierać do typu naszej skóry na głowie. Także w zaciszu domowym możemy poprawić wygląd włosów, wykonując maseczki z kurzych jaj czy awokado. Z pomocą przychodzą również specjalistyczne zabiegi wykonywane przez profesjonalistów.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać, aby cieszyć się świetnym wyglądem i kondycją włosów? 

Zabiegi na wypadające włosy wykonywane przez gabinety medycyny estetycznej to jedne z najbardziej skutecznych metod walki z łysieniem. Odżywiają mieszki włosowe oraz usprawniają przepływ krwi. Przed podjęciem leczenia lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad oraz wykonuje badania laboratoryjne i trychologiczne.

Najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w gabinetach jest mezoterapia skóry głowy. Polega na wprowadzeniu pod skórę mieszanki składników aktywnych poprzez nakłuwanie wielu miejsc strzykawką lub odpowiednim pistoletem. Nakłucia stymulują tkankę do wzrostu, a dostarczane składniki poprawiają wygląd oraz kondycję włosów. W celu otrzymania zadowalających efektów zaleca się wykonanie kilku takich zabiegów następujących po sobie w ciągu kilkunastu dni.

Kolejnym świetnym zabiegiem na wypadające włosy jest wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego. Jest to zabieg stosowany przy nadmiernym wypadaniu włosów o różnym podłożu. W tym wypadku wykorzystuje się krew pacjenta, która zostaje odwirowana, a powstałe w tym procesie osocze wprowadzane jest w skórę głowy poprzez cienką igłę. Osocze bogate jest w czynniki wzrostu, co wpływa na porost włosów oraz hamuje nadmierne wypadanie.

Do wyboru mamy jeszcze karboksyterapię – pod skórę głowy podawany jest dwutlenek węgla, który dzięki swoim właściwościom fizjologicznym ma działanie dotleniające oraz antyoksydacyjne. Stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz poprawia elastyczność skóry głowy. Zabieg nie jest bolesny, a pacjent po jego zakończeniu może swobodnie wrócić do domu.

Podsumowując – problem wypadających włosów i łysienia należy do tematów wstydliwych i potrafi odebrać pewność siebie. Na szczęście w obecnych czasach istnieje wiele metod na to, aby sobie z tym problemem skutecznie poradzić.

źródło: dknstudio.pl – kosmetologia i medycyna estetyczna

Dell Inspirion G7 7500 – nowość ze stajni Dell

Previous article

Urządzamy domowe patio! Kilka wskazówek aranżacyjnych

Next article

You may also like