Licowki porcelanowe

Licówka to dość cienka nakładka protetyczna stworzona z masy porcelanowej, która naklejana jest na przednią część zęba. Ma naturalny kolor, dzięki czemu może zakryć liczne przebarwienia na szkliwie. Dodatkowo jest ona formowana przez protetyka tak, by pacjent uzyskał jak najlepszy kształt i wielkość zęba. Takim materiałem lekarz może poprawić kształt zęba i wyrównać uśmiech.

Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie?

Z tego sposobu poprawy estetycznej uśmiechu może skorzystać w zasadzie każdy. Polecany jest on szczególnie osobom z przebarwieniami na szkliwie. Takie osoby mają zazwyczaj tzw. plamy na zębach. Mogą one przybierać różne kolory, od tych bardzo jasnych, jaśniejszych od naturalnego koloru szkliwa, po te bardzo ciemne, brązowe sygnalizujące obumarcie zęba. Dodatkowym atutem licówek jest poprawa kształtu i wielkości zęba. Odpowiednia ich wielkość jest w stanie diametralnie zmienić wygląd uzębienia. Osoby, które wstydzą się uśmiechać lub zakrywają usta z powodu małych, niesymetrycznych zębów, z pewnością powinny rozważyć wykonanie zabiegu.

Warto również wspomnieć o problemie diastemy. Jest to wyraźnie zauważalna przerwa, luka między jedynkami. Jest to utrapienie, które dotyka wielu osób i wzbudza w nich kompleksy. Najczęściej osoby takie decydują się na długie leczenie ortodontyczne. Natomiast zamiast tego można zdecydować się na szybsze rozwiązanie. Protetyk dobierze taki rozmiar materiału, by wypełnić lukę przy zachowaniu naturalnego wyglądu uzębienia. Licówki są w stanie wypełnić i zamknąć przerwy między poszczególnymi zębami, dzięki czemu zyskujemy pełny uśmiech. Należy również wspomnieć, że osoby z ukruszonymi zębami także mogą liczyć na pomoc w tym zakresie. Po nałożeniu nakładki protetycznej nie będzie śladu po uszkodzeniu pourazowym.

Jakie mają zalety i czym wyróżniają się spośród innych?

Licówki porcelanowe cieszą się największym zainteresowaniem głównie z tego względu, że wyglądają niezwykle naturalnie. W porównaniu do innych licówek, te charakteryzują się dużą twardością. Nie ulegają przebarwieniom, są bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Dzięki nim można uzyskać niesamowitą poprawę estetyczną uśmiechu. Pacjenci po tym zabiegu są o wiele bardziej pewni siebie. Dużą zaletą licówek porcelanowych jest także to, można wykonać je nawet podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Czy zabieg boli i jak długo trwa?

Sam zabieg nakładania licówek jest bezbolesny i dość szybki. Natomiast poprzedzony jest on zwykle kilkoma wizytami, na których dokładnie przegląda się stan uzębienia i podejmuje leczenie zachowawcze zębów. Następnie wykonuje się wycisk, później ustala kolor licówek i projekt (ich kształt i wielkość). W nowoczesnych gabinetach dysponujących cyfrowym skanerem wewnątrzustnym i stosujących rozwiązania CAD/CAM cały zabieg może zostać przeprowadzony w ciągu jednej wizyty.

 

Kukurydza w żywieniu trzody chlewnej

Previous article

Zaginarki do blach – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Next article

You may also like