implanty zebowe

Implanty zębowe pozwalają pozbyć się ubytków i przywrócić komfort gryzienia czy uśmiechania się. Wokół zabiegu wszczepiania implantów zębowych narosło jednak sporo mitów, które często zniechęcają pacjentów do uzupełnienia luk zębowych.

Mity na temat zabiegu

Podczas wyszukiwania informacji na temat implantów zębowych, nietrudno natrafić na informacje mówiące o bolesnym przebiegu montowania implantu. Dentofobia w połączeniu z plotkami dalece odbiegającymi od rzeczywistości może skutecznie zniechęcić wielu pacjentów od uzupełnienia luk zębowych. W rzeczywistości wstawianie implantu jest zupełnie bezbolesne. Obecnie specjaliści dysponują skutecznymi metodami znieczulenia oraz narzędziami, które minimalizują ból związany z naruszaniem dziąsła.

Implantologia kojarzy się też ze skomplikowanymi i długotrwałymi zabiegami, co przywodzi na myśl męczącą i nieprzyjemną wizytę. Tymczasem wstawianie implantu trwa maksymalnie godzinę i choć faktycznie jego wykonanie wymaga dokładności ze strony dentysty, to nie wpływa to niekorzystnie ani na odczucia bólowe, ani na długość zabiegu. Profesjonalny specjalista będzie w stanie wykonać wstawienie implantu stosunkowo szybko, niezależnie od stopnia skomplikowania zabiegu.

Mity na temat powikłań po zabiegu

Krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat powikłań związanych z posiadaniem implantu, które rzekomo utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Najpopularniejszą plotką na temat implantu jest ta mówiąca o problemach z kontrolą lotniskową lub wykonaniem rezonansu magnetycznego. Według niej implant jest wykrywany przez bramki lotniskowe, jest to jednak niemożliwe, ponieważ implanty wykonane są z materiałów nie wykazujących właściwości magnetycznych. Są to tzw. diamagnetyki i nie są w stanie w żaden sposób oddziaływać z polem magnetycznym. Dlatego też wstawiony implant nie zostanie wykryty na kontroli lotniskowej i zdecydowanie nie uniemożliwia wykonania rezonansu magnetycznego.

Powszechny jest również mit o wywoływaniu reakcji alergicznej, która miałaby się pojawiać w obrębie dziąseł po wstawieniu implantu. Z tego względu wielu pacjentów żywi obawy i nie decyduje się na zabieg. Jest to jednak nieprawda. Implanty wykonane są z materiałów obojętnych wobec organizmu i nie są w stanie wywołać reakcji alergicznej. Mimo wszystko specjalista przed wykonaniem zabiegu dokonuje krótkiego wywiadu z pacjentem w celu wykluczenia ryzyka zastosowania substancji mogących zaszkodzić pacjentowi.

Ostatnim, najbardziej niebezpiecznym mitem jest domniemany brak ryzyka związany z infekcjami zębowymi. Niektóre osoby wychodzą z założenia, że po założeniu implantów niemożliwa jest żadna infekcja w tamtym rejonie. Jest to jednak nieprawda. Bakterie mogą rozwinąć się na płytce zębowej, jak i na implancie, skąd mogą zaatakować np. dziąsła. Dlatego mimo założenia implantów należy w równym stopniu dbać o higienę jamy ustnej.

Implanty zębowe – Warszawa Wilanów

Mieszkając w okolicach Warszawy można się zdecydować na założenie implantów w Wilanowie. Można się spodziewać przyjemnej i bezbolesnej wizyty i satysfakcji związanej z trwałym wypełnieniem luki zębowej. Jeżeli chodzi o implanty zębowe, Warszawa daje możliwości wybrania najwyższej jakości usług.

Podsumowanie

Zabieg wstawienia implantu zębowego jest bezbolesny i nie wiąże się z powikłaniami. Należy jednak pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej nawet po założeniu implantu, ponieważ tak jak ząb naturalny, również powierzchnia implantu może stanowić środowisko do rozwoju groźnych bakterii.

Najskuteczniejsze metody lokalizacji wycieków

Previous article

Kukurydza w żywieniu trzody chlewnej

Next article

You may also like