Suchosc pochwy przed okresem

Miesiączka powoduje wiele zmian w organizmie kobiety. Wahania hormonalne wywołują PMS. Kobiety są drażliwe, mają huśtawki nastrojów i odczuwają wiele innych dolegliwości. Między innymi bóle miednicy, bóle brzucha czy tez napięcie sutków i wrażliwość na dotyk. W pierwszej fazie cyklu następuje wzrost produkcji estrogenu. Błona śluzowa pochwy jest bardzo dobrze nawilżona, gdyż macica przygotowuje się na przyjęcie komórki jajowej. W drugiej fazie następuje wzrost hormonu o nazwie progesteron. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia dochodzi do złuszczania się błony śluzowej macicy. I w tym momencie pojawia się okres. Pod koniec drugiej fazy zmniejsza się ilość wydzieliny. Jest to bardzo niekomfortowe i należy temu przeciwdziałać. Lepiej zapobiegać niż leczyć infekcje powstałe na skutek suchości pochwy przed okresem.

Przyczyny powstawania suchości pochwy

Suchość pochwy przed okresem to normalne zjawisko, które dotyka wiele kobiet. Przyczyną jest spadek estrogenu. Jest to hormon płciowy, którego poziom obniża się przed miesiączką. Mogą temu towarzyszyć dodatkowe objawy, takie jak swędzenie sromu i warg sromowych. Czasem może to utrudniać stosunek ze względu na słabe nawilżenie pochwy. Skutkiem mogą być otarcia, co jest bardzo niekomfortowe i doprowadzić może do infekcji. Jednak istnieją produkty, które pomagają uporać się z tym problemem. Suchość pochwy tabletki na infekcje intymne są dobrym lekarstwem i zniwelują dolegliwość.

Suchość pochwy i jej skutki

Brak odpowiedniego nawilżenia przed okresem jest spowodowany obniżoną zawartością śluzu w pochwie. Wahania hormonalne są powodem takiego stanu. Spadek estrogenu, który reguluje poziom produkowanego śluzu, powoduje nieprzyjemną suchość. Suchość w pochwie przed okresem może doprowadzić do rozwinięcia się infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. Jeśli zauważysz zmiany w pochwie, takie jak świąd, pieczenie czy też nieprzyjemny zapach może to oznaczać infekcję intymną. Zakażenie powoduje nasilenie dyskomfortu spowodowanego suchością. W takim wypadku niezwłocznie trzeba się zgłosić do lekarza ginekologa, który ustali, jaki rodzaj infekcji Cię dotknął. Przeprowadzi on badanie posiewu pochwy, które pokaże jakie mikroorganizmy wywołały chorobę. Po otrzymaniu wyniku wprowadzi odpowiednie leczenie farmakologiczne. Środki doustne lub dopochwowe na pewno poradzą sobie i szybko przyniosą ulgę.

Jak radzić sobie z suchością pochwy? Podsumowanie

Suchość pochwy przed okresem bywa bardzo dokuczliwa i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jednak dostępność środków nawilżających pomoże Ci szybko się uporać z problemem. Po za tym uchronisz się przed rozwinięciem infekcji. Można używać żeli do higieny intymnej z zawartością kwasu mlekowego luk kwasem hialuronowym. Najlepiej bez środków perfumujących o jak najprostszym składzie. Doskonałym wyborem będą kosmetyki z serii bio stworzone z naturalnych składników. Nie posiadają one w swoim składzie alergenów mogących podrażnić delikatną błonę śluzową. Wybór środków myjących do stref intymnych jest bardzo szeroki na rynku i z pewnością każda kobieta wybierze odpowiedni produkt stworzony do swoich potrzeb. Dla osób, które nie chcą rezygnować w tym czasie z seksu bardzo dobrym wyjściem będzie stosowanie żeli nawilżających. Użyte podczas stosunku doskonale nawilżają i ułatwiają zbliżenie. Dzięki temu nadal będziesz mogła cieszyć się ze współżycia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sofy z funkcją spania?

Previous article

Co robić, gdy prezerwatywa pęknie?

Next article

You may also like