ekologiczna zawieszka do wc

Skuteczna edukacja sprawia, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest ochrona środowiska. Wystarczy zmienić pewne nawyki zakupowe, aby przyczynić się do ratowania losów planety. Najprościej zacząć od łazienki oraz… kostki do WC!

Jak wybrać najlepszą zawieszkę do WC?

Kostka do toalety to jeden z tych produktów, którego nie można pominąć przy regularnych zakupach. Te podstawowe zawieszki umieszcza się bezpośrednio w muszli klozetowej. Na rynku nie brakuje jednak modeli dyskretnych, które z powodzeniem można zainstalować wewnątrz spłuczki. Wówczas woda po spuszczeniu jest zabarwiona. Oczywiście obydwa rozwiązania są skuteczne, jednak wiele modeli ma negatywny wpływ na środowisko. Warto więc rozważyć zakup ekologicznej zawieszki do WC – znakomicie sprawdzi się w łazienkach osób, którym los planety nie jest obcy.

Czym wyróżnia się ekologiczna zawieszka do WC?

Przyjazna środowisku kostka pod kątem zastosowań wcale nie różni się od tych tradycyjnych. Pozwala więc zachować wysoki poziom higieny w toalecie i perfekcyjnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Działa bakteriobójczo, a także zapobiega powstawaniu kamienia na ceramice. To doskonała propozycja dla wszystkich klientów, którzy chcą zadbać o czystość WC, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Ekologiczna zawieszka do WC to nowoczesny produkt, który powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie domowymi sposobami ratowania planety. Ta kostka w przeciwieństwie do tradycyjnych odpowiedników, w niewielkim stopniu wpływa na środowisko naturalne. Ponadto ekologiczne zawieszki również dostępne są w wielu wariantach zapachowych, dzięki czemu każdy może wybrać idealny produkt do własnej łazienki.

Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie i na które elementy zwrócić szczególną uwagę? Wystarczy rzucić okiem na składniki zużyte do produkcji kostki oraz upewnić się, że opakowanie również jest ekologiczne.

Dlaczego zawieszka jest ekologiczna?

Przede wszystkim ekologiczna zawieszka do WC różni się składem od tradycyjnej kostki. Te nowoczesne produkty zawierają znacznie mniej substancji aktywnych przy zachowaniu bardzo wysokiej efektywności czyszczenia. Ponadto kostki ekologiczne są biodegradowalne.

Ekologiczna zawieszka do WC nie zawiera fosforanów oraz innych związków z fosforem, które mogłyby przyczynić się do eutrofizacji wód powierzchniowych, a także substancji, które działają szkodliwie na organizmy wodne. W dodatku ilość alergenów jest śladowa, a substancje zapachowe spełniają kryteria zawarte w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, gdzie mowa o składnikach ekologicznych.

Koszyk zawieszki może być wykonany z regranulatu PP, czyli odzyskanego z recyklingu plastiku. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na tekturę opakowania. Jeśli jest ekologiczna, widnieje na niej symbol z napisem FSC. Oznacza to, że do jej produkcji zużyto materiał drzewny, pochodzący z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

 

Główne zalety jednego z najlepszych SUV-ów na świecie, czyli Hondy CR-V

Previous article

Dlaczego warto leczyć zęby w klinice wielospecjalistycznej?

Next article

You may also like