gabinet dentystyczny Warszawa

Pacjenci coraz chętniej wybierają wielospecjalistyczne gabinety stomatologiczne. To nie dziwi, bo w ten sposób zyskują komfort, bezpieczeństwo i dostęp do szerokiego zakresu usług. Co konkretnie kryje się za tymi zaletami? Wyjaśniamy, dlaczego warto leczyć zęby w klinice wielospecjalistycznej.

Wielospecjalistyczne kliniki korzystają z najnowszych technologii, które ułatwiają i przyspieszają pracę stomatologa, ale również poprawiają wygodę pacjenta. Ten ostatni ma tutaj dostęp do wielu różnych usług oraz specjalistów, z którymi może skonsultować swój problem. Ma także możliwość wykonania pełnego kompletu badań, co będzie przydatne choćby w przypadku np. leczenia kanałowego.

Leczenie interdyscyplinarne

Pacjenci mogą mieć różne problemy z uzębieniem, które wymagają ścisłej współpracy ortodonty, chirurga, endodonty, periodontologa i protetyka. Dzięki dostępności leczenia interdyscyplinarnego, w jednym miejscu mają oni do dyspozycji cały zespół specjalistów i mogą zostać szybko poddani odpowiedniej terapii.

Leczenie interdyscyplinarne jest komfortowym rozwiązaniem także dla pacjentów, którzy są poddawani zabiegom implantologicznym z dala od domu lub muszą szybko wrócić do codziennych zajęć. W wielospecjalistycznej klinice zostanie przeprowadzone wszczepianie implantów zębowych, a po zabiegu protetyk opracuje protezę tymczasową. Dzięki temu pacjent będzie mógł bez uczucia dyskomfortu wrócić do domu, co jest ważne zwłaszcza, jeśli zabieg dotyczył zębów przednich.

W jednym miejscu może leczyć się cała rodzina

Możliwość korzystania z fachowej pomocy wielu specjalistów to duże ułatwienie nie tylko dla pojedynczych pacjentów, ale również rodzin. Wystarczy wspomnieć, że w tym samym czasie z wizyty w klinice mogą skorzystać np. rodzice z dziećmi, i to nawet jeśli mają zupełnie różne problemy z uzębieniem. W takich miejscach dostępni są dentyści od stomatologii zachowawczej, ale również stomatolodzy dziecięcy, endodonci, periodontolodzy, ortodonci, chirurdzy stomatologiczni, protetycy czy implantolodzy. W praktyce, zakres usług jest jeszcze większy, bo pacjenci mogą nie tylko leczyć zęby, ale i korzystać z zabiegów poprawiających estetykę uzębienia (np. wybielanie).

Nowoczesne technologie

Duże, nowoczesne dentystyczne kliniki wielospecjalistyczne są najczęściej wyposażone w zaawansowane narzędzia i urządzenia, które podnoszą jakość i komfort świadczonych usług, a także zapewniają dokładność, solidność oraz wysoką estetykę prac. Małe gabinety nierzadko nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiego, specjalistycznego sprzętu np. tomografu, mikroskopu czy laserów stomatologicznych, które są niezbędne do diagnostyki i efektywniejszego leczenia zębów.

Wspomniane lasery w wielu klinikach są standardem, który gwarantuje bezbolesne i dokładne leczenie próchnicy przy niewielkiej inwazyjności. Dzięki nim możliwe jest usunięcie jedynie próchnicowo objętych tkanek zęba, a więc bez uszkadzania zdrowych, co pozytywnie wpływa na jakość i wytrzymałość uzębienia. Ubytek zostaje przy tym dokładnie zdezynfekowany, co znacząco obniża ryzyko wystąpienia próchnicy wtórnej, która nierzadko pojawia się po klasycznym opracowaniu zęba przy pomocy wiertła.

Wysokiej klasy lasery są również stosowane do wycinania zmian, a także podcinania wędzidełek wargi lub języka czy dziąsła. Ich ogromną zaletą jest to, że nie powodują krwawienia, bowiem naczynia zostają natychmiast zamknięte. Mowa tu zatem nie tylko o niewielkiej inwazyjności zabiegów, ale i znacznie szybszym procesie rekonwalescencji.

Ekologiczna zawieszka do WC? Dbaj o czystość w domu i o środowisko jednocześnie

Previous article

Sunekos 1200 – skuteczne działanie rewitalizujące

Next article

You may also like

srodki na suchosc pochwy
Zdrowie i Uroda

Tryb życia a zdrowie intymne

Infekcje intymne mogą przydarzyć się kobiecie w różnym wieku. Przykre dolegliwości takie jak uczucie dyskomfortu, pieczenie i swędzenie występują na skutek zaburzenia naturalnej ...