Jak dbac o lazienke

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Ponieważ spełnia funkcje higieniczne, jej czystość ma szczególne znaczenie. W jaki sposób dbać o łazienkę tak, by korzystanie z niej było zdrowe i przyjemne? Jakie środki czystości warto wybrać?

Regularność – klucz do sukcesu

Najważniejsza w sprzątaniu łazienki jest regularność. Jeśli zbyt długo zwlekamy z porządkami może dojść do nagromadzenia trudnych do usunięcia osadów. W przypadku toalety dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kostki WC, która zapewnia nieustającą świeżość i zapobiega osadzaniu się kamienia. Oczywiście taka kostka nie wyklucza regularnego stosowania płynów do czyszczenia muszli klozetowych, a raczej stanowi ich uzupełnienie.

Kolejnym elementem łazienki gdzie szybko zaczyna być widać zaniedbania, jest kabina prysznicowa. Warto po każdym użyciu wycierać ją do sucha. Jeśli szyba kabiny nie jest zaokrąglona możemy skorzystać z ściągaczki gumowej marki Vileda, która dzięki szerokości 35 cm pozwoli nam szybko uporać się z zadaniem. W przypadku zaokrąglonych kabin prysznicowych przydatne będzie wytarcie ich, na przykład ścierką PVA micro, która nie pozostawia smug.

Przy codziennym czyszczeniu łazienki przydadzą się też nawilżane chusteczki czyszczące, przy których nie ma potrzeby płukania ani wycierania na sucho – wystarczy przetrzeć zabrudzoną powierzchnię. Jeśli będziemy mieć je pod ręką, w każdej chwili możemy coś posprzątać w łazience.

Generalne porządki

Niestety nie zawsze wszystko możemy posprzątać na bieżąco i czasami okazuje się, że potrzebujemy silniejszych środków do zaniedbanych elementów łazienki. W takich sytuacjach warto sięgnąć po produkty o sprawdzonym działaniu. Na przykład Domestos Toilet Limescale Remover jest skutecznym środkiem do czyszczenia muszli klozetowych. Dzięki zawartości kwasu z łatwością rozpuszcza kamień i inne osady. W zależności od stopnia zabrudzeń możemy pozostawić go na 10-15 minut lub nawet na 2 godziny.

Z kolei do uporządkowania armatury łazienkowej możemy użyć mleczka do czyszczenia z wybielaczem Cif Professional. Upora się ono nie tylko z osadem kamienia wapiennego, ale również rdzą czy pleśnią. Mleczko to jest również łatwe w użyciu, ponieważ wystarczy nanieść je za pomocą szmatki, przetrzeć a następnie dokładnie spłukać.

Miejsca, o których trzeba pamiętać

Sprzątając łazienkę nie możemy też zapomnieć o odpływach. Sitka zabezpieczające odpływ przed wpadaniem dużych elementów to nie wszystko. Regularnie powinniśmy korzystać ze środków udrażniających rury. Który z produktów dostępnych na rynku wybrać? Hydraulicy zachęcają do korzystania z udrażniaczy w formie żelu, ponieważ te w granulkach w określonych przypadkach mogą jeszcze pogorszyć drożność. Warto pamiętać, że nie korzystamy z nich tylko interwencyjnie, ale również profilaktycznie.

Innym ważnym wyposażeniem łazienki, o które trzeba dbać, jest szczotka klozetowa. Możemy ją regularnie czyścić przy pomocy płynu do czyszczenia toalet, albo środka do dezynfekcji. Pamiętajmy też, że samo opłukanie jej w toalecie nie jest wystarczające i może powodować namnażanie się bakterii.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest podłoga. Do mycia na mokro świetnie sprawdzi się Cif Oxy-Gel, wydajny koncentrat, który nie wymaga spłukiwania. Produkt ten jest na bazie aktywnego tlenu i dzięki temu skutecznie czyści. Plusem na pewno będzie też przyjemny zapach.

Dlaczego wybór środków czystości jest ważny?

Wybierając odpowiednie produkty do sprzątania, możemy zaoszczędzić dużo czasu, a samo sprzątanie stanie się przyjemniejsze. Dodatkowo właściwie czyszczone wyposażenie łazienki posłuży nam dłużej i będzie się ładnie prezentować.

Kredyty dla firm – co warto wiedzieć?

Previous article

Montaż betonowej fontanny ogrodowej krok po kroku

Next article

You may also like