Karnisze nowoczesne

Karnisze pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji okiennych, co z pewnością wpływa na atrakcyjny wygląd pomieszczenia. Mogłoby się wydawać, że w nowoczesnych wnętrzach rezygnuje się z zasłon czy firanek, a co za tym idzie, również z karniszy. Wielu projektantów uwzględnia te elementy w swoich pracach. Z kolei producenci proponują takie modele, które idealnie wpisują się w nowoczesny wystrój.

Jakie karnisze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

Nowoczesne karnisze to przede wszystkim prosta forma, która wpasowuje się niemal w każdy obecnie modny styl wnętrza. Sporą popularnością cieszą się modele wykonane z metalu lub z połączenia tego surowca z elementami drewnianymi. W obu przypadkach mamy spore pole manewru, jeśli chodzi o kolor czy sposób wykończenia. Producenci oferują tutaj zarówno karnisze z połyskiem, jak i ich matowe odpowiedniki. Jeśli chodzi o kolor, to do wyboru mamy m.in. klasyczną czerń lub biel.

W przypadku niektórych karniszy idealnie sprawdzą się różnego rodzaju zakończenia. Jeśli chodzi o pomieszczenia urządzone w stylu minimalistycznym, warto postawić na tradycyjne zakończenie walcowe. Podobnie w przypadku pomieszczeń industrialnych czy loftowych – czym mniej elementów dodatkowych, tym lepiej karnisz wpasuje się w całość.

Z kółkami czy bez?

Jeszcze do niedawna większość z nas nie wyobrażała sobie karnisza bez kółek czy niewielkich żabek, na których zawiesza się firanki. Obecnie jednak elementy te nie są konieczne do stworzenia nowoczesnej aranżacji. Na rynku dostępne są firanki czy zasłony z gotowymi zawleczkami, które można przewlec przez drążek, co pozwala na zaoszczędzenie czasu a jednocześnie sprawia, że zmianę aranżacji można przeprowadzić w ciągu kilku chwil.

Firany bez specjalnych otworów również można efektownie powiesić. Jak to możliwe? Swobodnie przewieszone przez drążek długie i zwiewne tkaniny doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach urządzonych m.in. w stylu skandynawskim.

Karnisz podwójny czy pojedynczy?

Każdy z tych modeli ma swoje wady i zalety. W przypadku opcji podwójnej zasłanianie okna jest o wiele łatwiejsze. Zwiększają się również możliwości aranżacji – możemy stworzyć coś na wzór dwóch warstw lub połączyć kilka rodzajów materiałów. Z kolei pojedynczy drążek to dobre rozwiązanie przy oknach, w których zamontowane zostały rolety – nie ma konieczności wieszania dodatkowych zasłon, więc kolejny drążek nie jest nam potrzebny. Decydując się na zakup któregoś z wymienionych rodzajów karniszy, warto wcześniej zastanowić się, jakie elementy będą pasowały do wnętrza oraz jak je wykorzystamy.

Nowoczesny karnisz w klasycznym wnętrzu

Nowoczesne, proste karnisze sprawdzą się w niemal każdym stylu – od skandynawskiego po loftowy. Ich prostota sprawia, że wpasują się one także w styl klasyczny. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor i wykończenie oraz dołożyć pasująca końcówkę. We wnętrzach z przewaga elementów drewnianych idealnie sprawdzą się metalowe drążki w kolorze mosiądzu z cichobieżnymi kółkami, które utrzymają nawet ciężkie zasłony, a jednocześnie pozwolą na zachowanie stonowanej kolorystyki.

Patrząc na obecność karniszy w naszych domach, możemy stwierdzić, że albo się je kocha, albo nienawidzi. Wpływają na to m.in. panujące trendy oraz przekonanie, że nowoczesne wnętrze nie potrzebuje zasłon czy firanek. Okazuje się jednak, że wybierając odpowiedni karnisz i pasujące do pomieszczenia tkaniny, można stworzyć klimatyczną aranżację idealnie wpasowującą się w koncepcję minimalizmu.

źródło: sklep.mardom.com.pl – producent rolet i karniszy

Jaką kuchenkę wybrać? Gazową czy elektryczną?

Previous article

Kontenerowe stacje sprężarek – jakie są ich zalety?

Next article

You may also like