szalunki ścienne

Panele szalunkowe to rozwiązanie niezbędne przy tworzeniu konstrukcji betonowych, fundamentów, stropów, ale wiele systemów szalunkowych zabezpiecza też pracowników technicznych przed opadaniem gruntu w wykopach. Dzięki tymczasowym konstrukcjom można zwiększyć bezpieczeństwo robót modernizacyjnych instalacji gazowych, elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych.

Dlaczego wypożyczenie konstrukcji tymczasowych opłaca się najbardziej?

Szalunki ścienne to inaczej deskowanie wykonywane samodzielnie przez inwestora albo wypożyczane na atrakcyjnych warunkach z kaucją lub bez. Wypożyczalnie najczęściej dostarczają cały system, nawet z montażem i demontażem po zakończeniu prac. To zdecydowanie ogranicza problemy z przechowywaniem oraz długoterminowym serwisowaniem płyt.

Szalunki składają się z drewnianych modułów, ale też bardziej zaawansowanych materiałów odpornych na wodę, metalowych. Cenę szalunków w dużym stopniu uzależnia materiał i rodzaj realizowanego projektu. Na rynku występują standardowe i spersonalizowane, tworzone na indywidualne zamówienie panele szalunkowe sprawdzające się przy wiązaniu nietypowych, bardzo oryginalnych konstrukcji betonowych. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu betonu, dlatego przy wycenie warto uwzględnić czas wiązania mieszanki.

Gdzie to się sprawdzi?

Systemy szalunkowe sprawdzają się powszechnie przy projektowaniu fundamentów, stropów, elementów ogrodzeń betonowych, w pracach związanych z głębszymi wykopami. Szalunki systemowe przesuwają się wraz z realizacją budowy, również bardzo wysokich konstrukcji, chociażby silosów. Większość elementów konstrukcji tymczasowej można ponownie wykorzystać, co zwiększa efektywność przy przedłużających się inwestycjach infrastrukturalnych. Szalunki stropowe dobiera się pod kątem maksymalnej wytrzymałości, ponieważ obsługują bardzo duże obciążenia i wymagają podparcia, dokładnej stabilizacji.

Wiele rozwiązań dla przemysłu i klientów indywidualnych przy budowach domów

Konstrukcje tymczasowe wypadają dobrze w sektorze przemysłowym, przy pracach drogowo-inżynieryjnych, infrastrukturalnych, przy wykopywaniu głębokich studni i w wierceniach. Wynajem szalunków to aktualnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu inwestor unika kosztownej inwentaryzacji. Wypożyczalnie odbierają nawet uszkodzone w trakcie pracy szalunki i wymieniają na nowe. Tam, gdzie wymaga się podpory szalunek to po prostu uniwersalne rozwiązanie. Branża rozwinęła się na tyle dobrze, że deskowanie znajdzie się do każdego projektu i to zoptymalizowane z budżetem. Poważniejsi inwestorzy preferują szalunki systemowe, natomiast przy zwykłych budowach domów wystarczy najczęściej podstawowe, sztywne deskowanie bez skomplikowanych łączeń.

Na zakończenie

Szalunki ścienne oraz szalunki stropowe rozpowszechniły się najbardziej w wypożyczalniach, natomiast inwestorzy mają do dyspozycji znacznie więcej ciekawych rozwiązań sprawdzających się nawet przy zabezpieczaniu głębokich wykopów. Współpraca z wypożyczalnią konstrukcji tymczasowych sprawdza się doskonale ze względu na szereg usług dodatkowych.

Jak dobrać oświetlenie, by pomieszczenie wydawało się większe?

Previous article

Balony i dekoracje ze świnką Peppą – idealna propozycja dla najmłodszych

Next article

You may also like