Dell Inspirion G7 7500

Na rynku laptopów stworzonych dla graczy pojawił się nowy model – najnowszy Dell Inspirion G7 7500, zdolny do współpracy przy nawet najbardziej wymagających tytułach. Potężne podzespoły, nowoczesny design i solidne wykonanie zachęcają do zakupu, ale czy warto? Co może zaoferować weteranowi cyfrowych rozgrywek ten sprzęt? Czy poza graniem nada się do codziennego używania w celach biznesowych?

Ekran

Rozpoczynając od tego, co dla niemal każdego gracza najważniejsze – ekranu, trzeba zauważyć, że producent wykonał naprawdę dobrą robotę! Przy standardowej i niewychodzącej poza normy rozdzielczości urządzeń przenośnych FullHD, użytkownik otrzymuje też szereg dodatkowych udogodnień, takich jak redukcja odbijanego światła i rzadko spotykana częstotliwość odświeżania 144 Hz.

Grafika, procesor i RAM

Sercem każdego laptopa są te trzy podzespoły – procesor, RAM, a jeśli ma być przeznaczony do czegoś więcej niż praca z pakietem biurowym, także karta graficzna. Również i w tej kwestii Dell nie zawiódł i postawił na najlepsze rozwiązania. Jednostka obliczeniowa o sześciu rdzeniach i częstotliwości taktowania 5 GHz najnowszej generacji firmy Intel, pamięć RAM w najwyższej klasie DDR4 i pojemności w sumie 16 GB, a także karta graficzna nie mająca sobie równych wśród urządzeń mobilnych – NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 z 6GB GDDR6, zapewnią płynną rozgrywkę.

Przytaczając garść danych ze strony producenta, najbardziej znane gry będą działały z następującą wydajnością: Liga Legend – ponad 210 klatek na sekundę (fps), CoD Modern Warfare – ponad 110 fps, czy zabójcze dla większości komputerów Metro: Exodus z ponad 80 fpsami!

Pozostałe podzespoły

Poza tymi już opisanymi, producent zdecydował się na zastosowanie nie gorszych, choć pewnie nieco mniej ważnych udogodnień. Na pierwszy ogień idzie wpadająca w oko klawiatura. Jak na flagowe urządzenie przystało, także i ten detal zachwyca. Podświetlenie RGB sprawia, że nawet w nocy laptop będzie się prezentował niesamowicie.

Skoro mowa już o dobrej prezencji, to nie sposób pominąć kamerki, oferującej jakość HD, tak ważną w ostatnich pandemicznych czasach, gdy znaczna część kontaktów przeniosła się do internetu. Wspierają ją także dwa mikrofony, które pomogą zapewnić dobry i przestrzenny odbiór dźwięku, kiedy będzie to niezbędne.

Łączność zapewnia karta firmy należącej do portfolio Intela, czyli Killer Wireless, obsługująca szerokie spektrum częstotliwości, a za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o pojemności 86 Wh.

Zaawansowane systemy dla graczy

Wspominając o rozwiązaniach preinstalowanych, trzeba wspomnieć o systemie operacyjnym. Tutaj zaskoczenia nie ma, jako że jest to najpowszechniejszy i wspierający największą liczbę programów Windows 10 w edycji Home 64 bity. Niespodziewane są natomiast programy, które znajdziemy na Dell Inspirion G7 7500 już przy pierwszym jego uruchomieniu. Najważniejszym z nich jest nakładka Alienware Command Center, obsługiwana fizycznym guzikiem, znajdującym się zaraz obok tyldy. Pozwala ona w sposób sprawny i niemal bez przerywania rozgrywki dopasować wszystkie istotne ustawienia gry i systemu, a poza grą, także na tworzenie profili ustawień, które będą automatycznie uruchamiane razem z grą.

Nahimic 3D Audio for Gamers to ostatnia z przedstawionych tu zalet urządzenia. Jak sama nazwa wskazuje, producent zdecydował się na wprowadzenie także systemu przestrzennego nagłośnienia, który pozwala określić stronę, z której dochodzi dźwięk i reagować na pojawiające się szanse i zagrożenia jeszcze szybciej!

Czy warto i czy urządzenie nada się dla kogoś oprócz graczy?

Dell Inspition G7 7500 jest urządzeniem stworzonym typowo pod graczy. Mimo to, jego design, a także istotne podzespoły, jak na przykład kamerka o wysokiej rozdzielczości, nadadzą się również do pracy biurowej. Jeśli choć okazjonalnie sięgasz po najbardziej wymagające tytuły, to zdecydowanie nie powinieneś się wahać. To urządzenie to maszyna nie do zatrzymania. Niezależnie czy granie to Twoja pasja, czy tylko sposób na relaks w sobotnie wieczory, to zdecydowanie warto zainwestować w ten model!

Pręty gwintowane – do czego się je wykorzystuje?

Previous article

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą w walce z wypadającymi włosami?

Next article

You may also like