sofa z funkcja spania

Sofa z funkcją spania to jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli, jaki możesz posiadać. Umieszczenie sofy rozkładanej w salonie może być jednym ze sposobów na pokonanie problemu ograniczonej przestrzeni w domu. Pozwala przekształcić dowolny pokój w pokój gościnny!

Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz sofę z funkcją spania do swojego domu.

Funkcjonalność

Mimo, że funkcjonalność jest bardzo ważnym aspektem, przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka innych istotnych czynników. Jeśli planujesz używać sofy rozkładanej jako podstawowego miejsca do spania dla siebie, zwróć uwagę na rodzaj materaca. Jak zapewne wiesz sofy wyposażone są w wiele różnych typów materacy, z pianki czy ze sprężynami. Spróbuj znaleźć taki typ materaca, który będzie Ci odpowiadał. Istotną kwestią jest również mechanizm. Warto poszukać takiego, który będzie się łatwo otwierał i zamykał. Ponieważ jest wielu producentów oferujących sofy rozkładane, bez problemu zauważysz różnice zarówno w jakości, jak i w cenie. Często produkty w wyższych cenach są lepiej wykonane i oferują wyższy komfort.

Rozmiar sofy a ograniczona przestrzeń

Pomyśl, gdzie planujesz postawić swoją rozkładaną sofę, gdyż pomoże Ci to dobrać rozmiar.

Nowoczesne kanapy z funkcją spania to idealne rozwiązanie, jeśli masz mało miejsca w salonie. Złożona nie zajmuje za wiele miejsca, za to przygotowana do spania bez problemu pozwoli wygodnie spędzić noc dwóm osobom.  Ale jeśli to dla Ciebie dalej za mało, to na rynku znajdziesz również kanapy 3osobowe rozkładane. Pamiętaj jednocześnie, że duża sofa wcale nie oznacza tego, że będzie mieć dużą powierzchnię do spania. Zawsze sprawdź rozmiar materaca i wypróbuj go, jeśli to możliwe, aby upewnić się, że będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Jaki mechanizm wybrać?

Z pewnością zauważyłeś, że sofy rozkładane  wyposażone są w wiele mechanizmów, działających na różne sposoby. Ponieważ zależy Ci na łatwym przekształceniu dziennej sofy w nocne łóżko i na odwrót, przy minimalnym wysiłku, musisz na to zwrócić szczególną uwagę. Wyróżniamy dwa rodzaje mechanizmów:

– mechanizm klik-klik- umożliwiający łatwe przenoszenie materaca z pozycji pionowej do płaskiej. Wystarczy popchnąć tył sofy do przodu, aż do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia (oznacza to, że zaczep został zwolniony). Następnie wystarczy pociągnąć, aż powierzchnia do spania rozprostuje się.

– mechanizm wyciągnij – większość nowoczesnych kanap z funkcją spania jest wyposażone w mechanizm wysuwany, dzięki czemu zamienisz swoją sofę rozkładaną  w łózko w zaledwie dwóch ruchach. Jest to pomocne w sytuacjach, gdy musisz samodzielnie przygotować miejsce do spania, lub masz mało czasu.

Jakie obicie wybrać?

Sofa z funkcją spania w salonie to przede wszystkim mebel reprezentacyjny. Gdy podejmujesz gości, robisz to zazwyczaj w pokoju dziennym, więc zależy Ci na tym, aby Twoje meble wyglądały jak najlepiej. Szczególnie popularne są sofy skórzane, które są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Warto jednak pamiętać, że wiele tańszych kanap, wykonanych jest z niskiej jakości ekoskóry, która szybko zacznie się łuszczyć. Jeśli jednak nie jesteś amatorem skórzanych obić, wybierz te z tkaniny. Gama kolorów i wzorów  w tym wypadku jest nieograniczona. Nie będzie żadnego problemu, aby dopasować sofę rozkładaną do stylu Twojego salonu.

5 najpopularniejszych usług w serwisie GSM

Previous article

Suchość pochwy przed okresem. Jak zażegnać problem?

Next article

You may also like