serwis gsm

Każdy posiadacz smartfona przynajmniej raz skorzystał z usług serwisu GSM. Nowoczesne smartfony, pomimo wielu zalet, mają również swoje wady. Ich głównym problemem jest wytrzymałość, szczególnie kiedy mówimy o sytuacji, w której telefon upada na beton lub kostkę brukową. Im więcej uszkodzonych smartfonów, tym więcej pracy mają serwisanci. Jakie usługi cieszą się więc największą popularnością?

Wymiana dotyku i wyświetlaczy

Niestety, ale uszkodzenie dotyku to jedna z najczęstszych usterek dzisiejszych smartfonów. Duże ekrany przy kontakcie z twardą powierzchnią, nie mają większych szans na wyjście bez szwanku. Często na ekranie zostaje tylko rysa lub lekkie stłuczenie, ale tak naprawdę to czysta loteria. Wystarczy drobny kamyczek, aby na wyświetlaczu pojawiła się pajęczynka. Na szczęście praktycznie każdy serwis GSM z przyjemnością podejmie się naprawy takiej usterki. Dzięki temu, że zdarza się tak często, serwisanci mają ogromne doświadczanie w tego typu naprawach i nie rzadko smartfon możemy odebrać jeszcze tego samego dnia.

Szkła hartowane i etui

Serwisy GSM oprócz typowych usług związanych z serwisem i naprawą smartfonów, coraz częściej oferują różnego rodzaju akcesoria. Najczęściej sprzedawane są etui oraz szkła hartowane. Odpowiedni wybór etui może uchronić smartfon, chociażby przed wcześniej omawianym uszkodzeniem ekranu. Ponadto serwisanci chętnie zabezpieczają ekrany smartfonów folią ochroną lub szkłem hartowanym. Usługa zabezpieczenia wyświetlacza swoja popularność zawdzięcza głównie swojej skuteczności oraz stosunkowo niskiej cenie.

Wymiana baterii

Akumulatory w smartfonach to bez wątpienia jedna z najbardziej awaryjnych części. Jej całkowite uszkodzenie zdarza się rzadko, jednak baterie z biegiem czasu tracą swoje właściwości. Kondycja baterii ulega pogorszeniu i jest to zupełnie normalny proces, którego doświadczył każdy z nas. Kiedy stan akumulatora jest tak kiepski, że uniemożliwia normalne użytkowanie urządzenia, wiele osób zwraca się o pomoc do serwisów GSM. Jeszcze kilka lat temu wystarczyło kupić baterię, ściągnąć tylną klapkę i w najprostszy sposób ją podmienić. Dziś to zadanie powierza się serwisantom, jak się okazuje, dla wielu z nich naprawa tego uszkodzenia jest codziennością.

Ratowanie zalanych smartfonów

Mówiąc o najpopularniejszych usługach serwisów GSM, nie sposób nie wspomnieć o ratowaniu urządzeń po kontakcie z cieczą. Smartfony przez nieuwagę swoich posiadaczy najczęściej lądują w umywalkach i… ubikacjach. Niestety odratowanie telefonu po zalaniu nie jest najłatwiejszym zadaniem, a sukces takiej operacji w dużej mierze zależy od tego, co w pierwszych chwilach zrobi jego właściciel. Smartfon po zalaniu należy wyłączyć i pod żadnym pozorem nie powinno się go uruchamiać. Następnie powinien zostać osuszony i jak najszybciej zaniesiony do specjalistów z serwisu GSM. Taka procedura zapewnia największą szansę na odratowanie zalanego urządzenia. Serwis GSM najpewniej wykona dokładne czyszczenie telefonu i bez wątpienia będzie mu łatwiej, kiedy na elektronice nie będzie widać objawów korozji.

Naprawa uszkodzonych gniazd i portów

„Telefon słabo się ładuje i przerwa”, „słuchawki nie łączą” takie i podobne skargi na pewno usłyszał nie jeden pracownik serwisu GSM. Uszkodzenia gniazd i portów są powszechne. Najczęściej wyrwaniu ulegają gniazda USB oraz wejścia słuchawkowe. Wymiana gniazda na nowe zajmuje zazwyczaj chwilę (o ile nie został uszkodzony laminat). Pamiętajmy, aby słuchawki i kable ładowania wyjmować i wkładać z zachowaniem ostrożności, w przeciwnym wypadku może czekać nas wizyta w serwisie.

Usługi serwisów GSM coraz częściej okazują się niezbędne. Kiedyś podstawowe naprawy mógł wykonać niemal każdy amator elektroniki. Dziś stopień skomplikowania jest dużo wyższy i trudno obejść się bez doświadczonej ręki serwisantów i zaawansowanego sprzętu.

Główne rodzaje lin stosowanych w alpinistyce przemysłowej

Previous article

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sofy z funkcją spania?

Next article

You may also like