terapia dla par warszawa

Życie prywatne to jedna z najważniejszych część naszej egzystencji. To na miłości, dobrych relacjach z partnerem i rodziną budujemy fundament, które mobilizuje nas do działania. Niestety często pojawia się w związku kryzys. Terapia dla par to doskonałe rozwiązanie, które rozwiązuję problemy.  Dla kogo będzie to doskonałe rozwiązanie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Terapia dla par i jej krótka charakterystyka 

Na terapii dla par dwoje kochających się ludzi poświęca dla siebie czas. Rozmowa, pomimo tego, że dla wielu z nas wydaje się czynnością banalną, prozaiczną, w rezultacie pozwala na rozwiązanie bardzo wielu, różnorodnych problemów. Terapeuta kierunkuje rozmowę na właściwy tory. Dialog toczy się pomiędzy samymi partnerami, jak również pomiędzy partnerami a terapeutą. Część zajęć i spotkać polega na wspólnym rozwiązywaniu problemów, a część to spotkania indywidualne z jednym z partnerów. Takie działania mają na celu dostrzec różne perspektywy trwającego w związku kryzysu. Co więcej, niektóre problemy, które pojawiły się w związku, są krępujące do opowiedzenia przy drugiej stronie.

Terapeuta staje się podczas terapii mediatorem, stroną bezstronną. Zadaniem specjalisty jest usystematyzowanie wszystkich problemów, nazwanie występujących problemów i niejasności, jak również zaproponowanie dostępnych rozwiązań, które pomogą w osiągnięciu wzajemnego konsensusu. Diagnoza nie polega na tzw. wytykaniu błędów, a na znalezieniu najwłaściwszego rozwiązania.

Dla kogo dedykowana jest terapia dla par?

Terapia dla par w Warszawie to zajęcia dedykowane dla osób, które czują, że nastąpiło widoczne pogorszenie wspólnych relacji w trwającym związku. Bez znaczenia pozostaje, czy para jest w sformalizowanym związku małżeńskim czy w związku partnerskim. Związek może być długoletni bądź tzw. raczkujący, a para chce spróbować swoich wspólnych sił, mając nadzieję na zbudowanie trwałej, wartościowej relacji na lata. W każdym z wyżej wymienionych przypadków na terapii dobierane są indywidualne narzędzia, techniki, które umożliwią bliższe poznanie swoich wspólnych potrzeb, oczekiwań, które pozwolą na dalszą pracę.

Zajęcia, które przynoszą wymierne rezultaty

Terapia dla par w Warszawie centrum to proces, który na celu ma polepszenie wspólnych relacji. Należy jednak zaznaczyć, że pierwsze, widoczne efekty, najczęściej widoczne są dopiero w połowie terapii. Jest to cały cykl, złożony proces, który najczęściej rozłożony jest w czasie.

Terapia dla par w Warszawie centrum cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona osób, które pragną zawalczyć o swój związek. Rozmowa w spokojnej atmosferze i pomoc wykwalifikowanego specjalisty to remedium na trwający w związku kryzys.

Zakładanie spółki – poznaj etapy tego procesu

Previous article

Czym powinny się charakteryzować farby UV?

Next article

You may also like