sprzątanie łazienki

Regularne dbanie o czystość w łazience pozwoli nam uniknąć powstawania trudnych do usunięcia osadów. Niezbędne będą nam do tego akcesoria do sprzątania. Najczęściej mamy do czynienia z osadzającym się kamieniem. Niezwykle uciążliwe mogą być zacieki z mydła – szczególnie widoczne na kabinie prysznicowej. Osad w sedesie wygląda nieestetycznie. Może on stać się przyczyną powstawania nieprzyjemnych zapachów. Aby pozbyć się uciążliwego brudu konieczna mogą okazać się silne środki czyszczące.

Regularne dbanie o czystość w łazience – akcesoria do sprzątania

Regularne dbanie o czystość w łazience pomoże nam uniknąć powstawania trudnych do usunięcia osadów z kamienia, piany oraz moczu. Warto pamiętać, że wilgoć w łazience może być przyczyną powstawania nieprzyjemnych zapachów. Sprzyja ona bowiem rozwojowi bakterii oraz grzybów. Dlatego warto umieścić w łazience akcesoria do sprzątania tj.:

  • ściereczka do zlewu oraz wanny;
  • ściągaczka do wody;
  • mop lub ścierka do podłogi;
  • szczotka toaletowa;
  • kosz i worki na śmieci.

Udostępniając sprzęt do sprzątania pozostałym domownikom powinniśmy zadbać o tym, aby dbali oni o czystość łazienki na bieżąco. Warto wyrobić sobie nawyk przecierania do sucha zlewu oraz wanny po użyciu. Podobnie jest w przypadku podłogi. Szczotka toaletowa to must have w każdej łazience. Przydatna jest także ściągaczka do wody, którą usuniemy wodę z płytek po kąpieli. W ten sposób zapobiegniemy osadzaniu się piany oraz kamienia na płytkach.

Dobrej jakości chemia do sprzątania łazienki

Poza regularnym dbaniem o czystość łazienki powinniśmy pamiętać o gruntownym sprzątaniu pomieszczenia. Najczęściej robimy to raz w tygodniu. W tym celu potrzebne będą nam nie tylko akcesoria do sprzątania, ale także dobrej jakości chemia. Doskonale sprawdzą się detergenty dostępne w sklepach z chemią gospodarczą. Możemy także sięgnąć po domowe środki czystości tj. ocet, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona czy też proszek do pieczenia. Przy ich pomocy usuniemy kamień oraz brud w łazience. Ponadto mieszanka sody oraz octu doskonale udrażnia rury.

W przypadku, gdy nie będziemy dbać codziennie o czystość w łazience, konieczne może okazać się użycie chemii gospodarczej o silnym działaniu np. do usunięcia kamienia pod prysznicem lub do pozbycia się osadu w sedesie. Częstym problemem jest mocno zabrudzona klapa od sedesu. Świetnym rozwiązaniem jest odkręcenie jej oraz namoczenie na kilka godzin. Pamiętajmy: jeśli deska od sedesu szybko żółknie i nadaje się do wymiany, najprawdopodobniej używamy zbyt silnej chemii, która niszczy powłoką ochronną deski. W przypadku nowej deski warto więc zacząć od delikatnych środków czyszczących. Z reguły są one wystarczające.

Akcesoria do sprzątania pomogą nam troszczyć się o czystość w łazience każdego dnia. Jest to pomieszczenie, w którym dbamy o naszą higienę oraz często się relaksujemy np. podczas kąpieli. Warto więc zadbać o to, aby było w nim przyjemnie.

Zawory zaciskowe HoMatic – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Previous article

Hydroizolacja ścian fundamentowych – jakich błędów unikać?

Next article

You may also like