zawory zaciskowe

Zawory zaciskowe HoMatic to elementy konstrukcyjne, które stosuje się w różnych układach automatyki przemysłowej. Złączki używane są w różnych gałęziach przemysłu, ale najczęściej spotyka się je w układach przeznaczonych do transportu, produkcji, czy też odpylania. Charakteryzują się nie tylko konstrukcją ułatwiającą montaż, ale też gwarantują bezpieczne użytkowanie różnych układów. Kiedy można stosować złączki rurowe HoMatic? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule!

Jak działają zawory zaciskowe HoMatic?

Zawory zaciskowe HoMatic składają się z elastycznej tulei (zamontowanej współosiowo) oraz obudowy. Choć jest to prosta konstrukcja, umożliwia łatwe sterowanie przepływem sprężonego powietrza, doprowadzanego lub odprowadzanego z przestrzeni między obudową a tuleją. Sterowanie ciśnieniem jest jedynym sposobem regulacji przepływu produktów w układzie wykorzystującym tego typu złączki.

Przestrzeń, która otacza tuleję podczas pracy układu, zostaje wypełniona sprężonym powietrzem. Ze względu na elastyczność tulei, zaczyna się ona odkształcać pod wpływem siły, którą wywiera na nią sprężone powietrze. Pierwotnie okrągły kształt zmienia się w owal, który ostatecznie zaciska się, uniemożliwiając przepływ.

Kiedy można stosować złączki rurowe HoMatic?

Złączki rurowe HoMatic pozwalają regulować przepływ cieczy, dzięki temu mogą być stosowane między innymi w hydrotechnice, oczyszczalniach ścieków, a także podczas procesów uzdatniania wody. Znajdują też zastosowanie procesach związanych z inżynierią środowiska.Możemy je spotkać najczęściej w miejscach, gdzie niezbędna jest regulacja przepływu ścieków lub transport zanieczyszczeń w formie płynnej.

Bardzo często występują też w automatyce przemysłowej. Za sprawą swojej wyjątkowej konstrukcji i możliwości bardzo precyzyjnej regulacji przepływu, są niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu.

Z kolei zakłady przemysłowe wykorzystują te złączki rurowe w układach transportu pneumatycznego cieczy, granulatów, produktów proszkowanych i zawiesin. Umożliwia to przede wszystkim wysoka precyzja regulacji przepływu oraz brak elementów zamykających.

Cenione są także jako rozwiązanie w przemyśle spożywczym podczas transportu mąk, kasz, bakalii, napojów i innych tego typu produktów. To jednak tylko niektóre z branż, w których przydają się złączki rurowe HoMatic. Okazuje się, że mają one bardzo szerokie zastosowanie, odkrywane przez coraz więcej zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie

Złączki rurowe HoMatic są przydatne wszędzie tam, gdzie kładzie się nacisk na niezawodność. Dzięki swojej trwałości i łatwości montażu wykorzystuje się je w niejednej gałęzi przemysłu, ale też w transporcie wszelkich zanieczyszczeń.

Podatek inflacyjny – uchroń się przed nim

Previous article

Sprzątanie łazienki – porady, akcesoria, chemia

Next article

You may also like