leczenie nadpotliwosci

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest bardzo skuteczne. Celem jest zablokowanie nerwów znajdujących się w gruczołach potowych, co ogranicza nadmierne wydzielanie potu.

Jakie są przyczyny nadmiernego pocenia?

Problem nadmiernej potliwości dotyczy 1% populacji na całym świecie. Największe problemy występują w okolicach pach oraz stóp. Oczywiście pot wydzielany jest w całkiem naturalny sposób, np. podczas aktywności fizycznej, jest także wynikiem stresu czy spożywania niektórych potraw. Może pojawić się w okresie klimakterium. Jest także niestety skutkiem ubocznym wielu chorób m.in. zmian hormonalnych, infekcji wirusowych oraz bakteryjnych, problemów neurologicznych, niektórych nowotworów. Pojawia się także w wyniku zatrucia, najczęściej pestycydami.

Warto szukać pomocy, gdy pot wydzielany jest w zbyt dużej ilości, nie można go zatrzymać żadnymi dostępnymi w aptekach środkami.

Botox na nadpotliwość działa bardzo skutecznie

Pocenie ciała jest naturalnym procesem fizjologicznym, ale niestety, gdy występuje w nadmiarze i towarzyszy mu bardzo nieprzyjemny zapach, prowadzi do dyskomfortu. Jest to problem bardzo wstydliwy, odbierający pewność siebie, często wyłączający ze spotkań towarzyskich.

Nadmierne pocenie zwykle dotyczy twarzy, głowy, stóp, rąk oraz pach. Możesz ten problem rozwiązać, ponieważ botox na nadpotliwość działa wyjątkowo skutecznie. Zastrzyki pomogą zahamować wydzielanie potu minimum na kilka miesięcy. Iniekcja odbywa się z wykorzystaniem igły oraz toksyny botulinowej przygotowanej w dawce, jaką lekarz uzna za stosowną w przypadku Twojej dolegliwości. Jest ona dobierana po bardzo szczegółowym wywiadzie. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ zostaje poprzedzony zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Trwa od 15 do 30 minut, jest małoinwazyjny, dlatego nie wymaga długiej rekonwalescencji. Zazwyczaj od razu można powrócić do standardowych aktywności, ale w ciągu 24 godzin od zabiegu nie należy nadwyrężać się intensywną aktywnością fizyczną ani spożywać alkoholu.

Przez 2 tygodnie od wykonanego zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz solarium, ani specjalnie ogrzewać miejsc, w które została wstrzyknięta toksyna botulinowa.

Leczenie nadpotliwości laserem

Laserowe leczenie nadpotliwości jest skuteczne i bezpieczne, pozwala zredukować wydzielanie potu wszędzie tam, gdzie jest on najbardziej dokuczliwy. Użycie lasera nie spowoduje, że pot zacznie pojawiać się w innych miejscach. Po prostu uda się rozwiązać problem mało inwazyjną metodą, w sposób bardzo skuteczny i niezawodny. Zabieg laserowy odbywa się przy użyciu innowacyjnych sprzętów, zawsze przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Trwała od 20 do 40 minut. Przynosi trwałe rezultaty u wielu pacjentów. Jeżeli jednak nadal problem z potem będzie się pojawiał, procedurę można powtórzyć dla utrwalenia efektów i ich polepszenia. U 60% pacjentów nie jest to jednak wymagane.

 

 

 

Czym zajmuje się protetyk słuchu?

Previous article

Na czym polega działalność nierejestrowana?

Next article

You may also like

srodki na suchosc pochwy
Zdrowie i Uroda

Tryb życia a zdrowie intymne

Infekcje intymne mogą przydarzyć się kobiecie w różnym wieku. Przykre dolegliwości takie jak uczucie dyskomfortu, pieczenie i swędzenie występują na skutek zaburzenia naturalnej ...