awarie tabletow

Od kilku lat tablety cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Jest to bardzo wygodny i użyteczny sprzęt będący świetną alternatywą dla klasycznych laptopów. Tablety umożliwiają korzystanie z wielu aplikacji i programów, przeglądanie stron internetowych czy komunikowanie się online z innymi użytkownikami.

Często spotykane awarie tabletów

Tablety posiadają wiele zalet, jednak podobnie jak w przypadku smartfonów, możliwe są różne awarie i problemy techniczne. Wśród najbardziej popularnych wymienia się:

  1. Problemy z baterią – sprawna i naładowana bateria jest konieczna, aby tablet działał właściwie. Niestety w nowoczesnych sprzętach z upływem czasu moc baterii znacznie słabnie. Ponadto wiele czynników może powodować jej uszkodzenia. Wtedy warto rozważyć jej wymianę.
  2. Uszkodzenia wyświetlacza – bardzo często zdarzają się różne problemy z wyświetlaczem. Przede wszystkim można wymienić tu wszelkie stłuczenia lub zbicia będące wynikiem upadku i innych czynników mechanicznych. Takie defekty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też zmniejszają komfort użytkowania. Poważnym problemem jest też awaria digitalizer umożliwiającego sterowanie dotykiem. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z serwisu, który świadczy profesjonalne usługi naprawy tabletów. Samodzielne wymienianie ekranu może nie być możliwe. Często w przypadku poważnych awarii ekranu naprawa bywa też nieopłacalna.
  3. Zalanie – częstymi problemami użytkowników tabletów jest zalanie tego urządzenia. Dostanie się płynu do wnętrza tabletu nie daje wyraźnych objawów od razu. Dopiero po czasie mogą wystąpić różnego rodzaju zakłócenia. Warto im przeciwdziałać i od razu po zalaniu profilaktycznie oddać tablet do osuszenia w serwisie. Pomoże to zapobiec wszelkiego rodzaju zwarciom, problemom związanym z korozją podsystemów.

Z uwagi na to, że z tabletu korzysta się codziennie w różnych warunkach tego typu awarie zdarzają się bardzo często. Zalanie kawą czy herbatą podczas lektury wiadomości przy śniadaniu, upadek w autobusie przy ostrym hamowaniu to tylko niektóre sytuacje mogące skutkować uszkodzeniem urządzenia. Często też pozostawia się tablety w miejscach, w których panuje zbyt wysoka temperatura (np. przy kaloryferach), co może również przyczynić się do powstania awarii.

Ubezpieczenie tabletu

Tablety są narażone na wiele awarii, a na ogół są to urządzenia kosztowne. Mogą zatem stać się celem złodziei. Z tego powodu wielu użytkowników tabletów, chcąc zapewnić sobie komfort psychiczny, decyduje się na zakup ubezpieczenia. W przypadku stłuczenia czy zalania mogą liczyć wtedy na bezkosztową naprawę sprzętu.

Tablet można ubezpieczyć już podczas jego zakupu w sklepie. Możemy wtedy zdecydować się na jeden z dostępnych pakietów ubezpieczenia. Podstawowa oferta dotyczy jedynie najczęściej spotykanych usterek (np. stłuczenia ekranu czy zalania), jednak możliwe jest jej rozszerzenie, np. o ubezpieczenie w przypadku kradzieży kieszonkowej.

Ubezpieczenie daje właścicielowi poczucie komfortu. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować umowę i jej warunki. Znajdziemy w niej liczbę wykluczeń, z którymi warto się zapoznać, jeśli nie chcemy później być niemile zaskoczeni, jeśli wydarzy się sytuacja, która nie została objęta polisą.

Wybrać standardowe ubezpieczenie telefonu czy zdecydować się na pakiet poszerzony?

Previous article

Czym jest wartość klienta? Jak zarządzać wartością klienta?

Next article

You may also like